ŽELEZÁŘSTVÍ DUBSKÝ se od 4.4.2024 mění na NAŠE ŽELEZÁŘSTVÍ. Nový design přichází, prozákaznický přístup a péče zůstávají! :)

Kotle na tuhá paliva a jejich nutná výměna v roce 2024

Přinášíme přehled kotlů na tuhá paliva, které je nutné do konce srpna 2024 vyměnit za nové ekologické kotle v ekodesignu 3. a vyšší emisní třídy. 1. a 2. třídu již tedy nebude možné provozovat.

V Našem železářství jsme odborníci na kotle a jejich výměnu, kterou zajistíme po celé České republice. Navíc jako jedni z mála máme naše kotle skladem v naší prodejně/showroomu v Železném Brodě.

Můžete si tak vybrat kotel osobně, prohlédnout, vyzkoušet, osahat, změřit a porovnat s dalšími modely a vyptat se na vše, co je pro Vás důležité. Vybraný kotel si pak můžete rovnou odvézt, nebo si jej nechat dopravit a namontovat přímo od nás.

Pokud si nejste jisti s výběrem kotle a chcete si jej objednat přímo z e-shopu, není nic jednoduššího, než zavolat na telefonní číslo +420 483 389 244 a nechat si od nás poradit s výběrem.

Od 1. září musí mít Váš kotel na tuhá paliva splňovat ekodesign s emisní třídou 3 a vyšší.

V letošním roce, a to od 1. září, vchází v platnost zákon o ochraně ovzduší a bude tak povoleno používat pouze kotle 3. a vyšší třídy podle normy ČSN EN 303-5. To znamená, že pokud vlastníte starý kotel, který nemá minimálně tuto třídu , bude nutné jej vyměnit, a to nejpozději do konce srpna. Staré kotle 1. a 2. druhé třídy jsou neekologické a nesplňují tak nové normy.

Přehled kotlů, kterým po dlouhá léta důvěřujme

Kotle na tuhá paliva ETKA LS >

Naší top značkou je bezesporu ETKA LS. Špičkové kotle s vysokou spolehlivostí a efektivitou nabízí moderní design, vysokou účinnost s emisní třídou 4, snadnou obsluhu a čistění, velmi prostorné násypky a popelníky, inovativní vytápění a zároveň snižují náklady na energii. Kotle jsou na hnědé uhlí nebo dřevo. Jsou velmi úzké, takže se vejdou i do velmi malých prostor a do malých kotelen. Jejich nejlepší výhodou je, že není nutný výhas kotle, dají se čistit za provozu.
 

etka
 

Kotle na dřevo a uhlí SLOKOV >

SLOKOV nabízí teplovodní kotle na tuhé palivo – dřevo a uhlí. Spolehlivé vytápění domova s vysokou úsporou ekonomického vytápění. Kotle jsou širší, protože pojmou více paliva a vytápí pak delší dobu, jsou tedy vhodné do větších kotelen. Nabízí ekodesign s emisní třídou 4 a 5.

slokov
 

České kotle na tuhá paliva ATMOS >

Kvalitní a velmi funkční kotle ATMOS, předního českého výrobce, přináší zplynovací kotle na dřevo a hnědé uhlí. Díky tomu kotle dosahují vysoké účinnosti a malé spotřeby paliva. Kotle jsou velmi úsporné a navíc šetrné k životnímu prostředí. Kotle jsou konstruovány tak, aby spálili veškerou energii, tím tak nabízí dlouhou dobu hoření, šetrný provoz, vysokou účinnost pro výhřev a teplou vodu s 5. emisní třídou. Jsou jednoduché na obsluhu a čištění. ATMOS kotle jsou špičkou na Evropském trhu.
 

atmos
 

Teplovodní kotel na tuhá paliva OPOP >

OPOP jsou kotle na tuhá paliva českého výrobce, na našem e-shopu najdete ty na uhlí, které se pyšní nízkými náklady na vytápění, nejužšími kotli na trhu, které se vejdou i do opravdu malých kotelen, moderním vzhledem, jedinečnou kvalitou, snadnou obsluhou a údržbou. Splňují požadavky emisní třídy 4.
 

opop
 

Co ale s tím, když nevíte, který kotel bude pro Vás ten pravý? Jestli ten na dřevo, nebo na uhlí?
 

Kotel na uhlí

Pokud hledáte dlouhodobý a stabilní zdroj tepla s jednoduchým doplňováním, bude to nejspíše ten na na uhlí. Uhlí bude Váš domov vytápět až 8 hodin, takže nemusíte kotel stále hlídat a doplňovat. Je tedy vysoce výkonný a dlouhodobě udržitelný.
 

Kotel na dřevo

Pokud jste ekologicky zaměřeni, nebo hledáte jen ekologicky šetrný kotel přátelský k životnímu prostředí, bude pro Vás pravý ten na dřevo. Dřevo hoří až 4 hodiny, ale díky velkým nakládacím komorám jej nemusíte tak často doplňovat. Díky své přírodní podstatě a rychlosti nahřátí je skvělou volbou pro ty, kteří preferují obnovitelné zdroje energie.
 

PROČ KOTEL OD NÁS?
  • všechny kotle splňují ekodesign a emisní normy 4 nebo 5, kotel tedy není nutné brzy měnit za nový
  • kotel Vám namontujeme po celé České republice
  • nabízíme poradenství nejen s výběrem, ale i s náhradními díly a příslušenstvím
  • kotel Vám představíme a ukážeme, jak s ním budete pracovat
  • můžete se přijít poradit do naší prodejny v Železném Brodě, nebo jednoduše zavolat či rovnou objednat přes e-shop (jsme největším dodavatelem v Libereckém kraji)

 

Nejen náhradní díly na kotle

Ke všem kotlům nabízíme také náhradní díly, nebo doplňky jako jsou kouřovody.
 

Kotlíková dotace 2024

Ještě v roce 2024 si můžete žádat o kotlíkovou dotaci, která Vám zajistí až 95 % z ceny kotle. Podmínky jsou ale celkem přísné a nedosáhne na ni tak každý. Detailní informace najdete na stránkách nová zelená úsporám nebo sfzp.

×

Splátková kalkulačka ESSOX