ŽELEZÁŘSTVÍ DUBSKÝ se od 4.4.2024 mění na NAŠE ŽELEZÁŘSTVÍ. Nový design přichází, prozákaznický přístup a péče zůstávají! :)

Slokov Variant SL22A kotel pro spalování pelet (5.emisní třída)

Slokov Variant SL22A - automatický kotel na pelety, splňující emisní limity dle ČSN EN 303-5 třídy 4 a 5. Spolehlivý kotel s vysokou účinností. Moderní design a efektivní vytápění pro vaši domácnost.

Dostupnost Na dotaz
Možnosti doručení
Kód: 109355
125 800 Kč –8 % 115 500 Kč
Slokov Variant SL22A kotel pro spalování pelet (5.emisní třída)
7779 slokov variant sl22a kotel pro spalovani pelet 5 emisni trida
Tip
125 800 Kč –8 %
Montáž
ZAJISTÍME MONTÁŽ

Kotel Vám namontujeme.
Odborně a spolehlivě.

Montáž
DOVOZ KE DVEŘÍM

Kotel přivezeme až
k Vám do kotelny.

VODO TOPO PLYN
VODO TOPO PLYN

Instalatéřské a topenářské práce.
Kompletní realizace.

Slokov Variant SL22A - teplovodní kotel

Tento kotel plní veškeré požadavky "kotlíkové dotace", na kterou je možno získat dotaci až 127.500,-Kč

Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen na spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Vstup a výstup topné vody je proveden nátrubky s vnitřním 1 ½“ závitem. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně.

Ocelový teplovodní kotel VARIANT SL22A je zdrojem tepla vhodným pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou 8-26 kW. Otopný systém musí být opatřen tlakovou expanzní nádobou a nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa. Předepsané palivo pro kotel VARIANT SL22A jsou dřevní pelety – C1 průměru 6-10 mm. Pro správnou funkci hořáku je nutné palivo skladovat v suchých prostorech. Dobrá funkce kotle je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.

Slokov Variant SL22A je špičkovým modelem kotle, který spojuje spolehlivost a vysokou účinnost vytápění. Tento kotel je ideální volbou pro domácnosti hledající moderní a efektivní řešení vytápění. Jeho pokročilé funkce zahrnují automatické přikládání a inteligentní regulaci teploty, což zajišťuje pohodlné a úsporné vytápění.

Objednejte si kotel Slokov Variant SL22A a užijte si tepelný komfort ve vaší domácnosti s minimálními náklady na energii.


Popis kotle a hořáku


Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen na spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Vstup a výstup topné vody je proveden nátrubky s vnitřním 1 ½“ závitem. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně. Vlastní spalování paliva zajišťuje hořák umístěný ve spalovací komoře, který pracuje na principu spodní dodávky paliva. Samotné spalování připomíná hoření v kovářské výhni.

Z násypky hořáku je palivo dodáváno šnekovým podavačem (motor s převodovkou, šnekovnice) do prostoru výtlačného hrdla. Z výtlačného hrdla je palivo vytlačováno vzhůru na kruhový rošt. Výtlačné hrdlo je umístěno ve směšovači, do kterého je foukán vzduch ventilátorem. Drážkami mezi výtlačným hrdlem a roštem je pak vzduch foukán do nahořelé vrstvy paliva. Pro správnou funkci hořáku je nutné dobře zatmelit (utěsnit tmelem s teplotou použití do 1200°C) drážku mezi roštem a kruhovým nadstavcem směšovače, do kterého je rošt vložen. Množství spalovacího vzduchu (resp. intenzita rozdmýchávání paliva) je regulovatelné škrtící klapkou na ventilátoru.

Vyhořelé palivo - popel a struska - přepadávají přes okraje roštu do popelníku pod směšovačem. Palivo je do spalovací části hořáku dodáváno v cyklech, které jsou nastavitelné na řídící jednotce (viz. dále). Hořák se v automatickém provozu zapíná a vypíná podle požadované teploty topné vody (nastavitelná kotlovým termostatem) nebo podle potřeby tepla v referenční místnosti (externím regulátorem – např. prostorovým termostatem).

 

 Nejčastější otázky a odpovědi

  • Ideální je vyměnit kompletní těsnící šňůry u celého kotle, ať můžete vyloučit , že není netěsnost dvířek. Zkontrolovat zda dvířka dosedají a nemají někde mezeru, nejsou zkroucená atd.
  • Dále  zkontrolovat, zda klička doopravdy  těsní u opěrky západky.
  • Pokud máte kotel DAKON DOR, je dobré dát si pozor, zda dobře sedí čistící poklůpek na spodu kotle a nebo zda není poodkryt.
  • Ano u všech modelů kotlů Variant Slokov jsou rošty stejné. Jak přední tak pohyblivý.

Doplňkové parametry

Kategorie: Automatické kotle Slokov VARIANT
Hmotnost: 380 kg
Třída kotle dle ČSN EN 303-5: 5 / EKODESIGN
Předepsané palivo: pelety
Jmenov. výkon kotle: 26,1kW
Účinnost kotle: 89,5%
Hmotnost kotle: 315kg
Průměr odtahového hrdla: 160mm
Vstup a výstup vody: G 6/4"
Nejvyšší pracovní přetlak: 2bar
Předepsaný tah komína: 15Pa
Max. provozní teplota: 90 °C
Min. teplota vratné vody: 70 °C
Objem zásobníku paliva: 210l
Doba hoření při jmen. výkonu: 23hod.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX